2022-2023 Bahar YY Bütünleme Sınavlarını ÖYS Üzerinde Tanımlama (Akademisyenler için)

Değerli Akademisyenlerimiz,

Bütünleme Sınavlarını Çevrimiçi (Online) olarak gerçekleştirilecekler için aşağıdaki adımlar ve videolar hazırlanmıştır:

 

BÜTÜNLEME SINAVI OLUŞTURURKEN UYGULANACAK ADIMLAR

 1. Sisteme Giriş (51 sn.)
 2. Soru Bankası Oluşturma (2 dk 48 sn.)
 3. Soru Oluşturma 
 4. Bütünleme Sınavı Oluşturma (3 dk. 17 sn.)
 5. Mevcut Sınava Soru Ekleme (5 dk 11 sn.)  (Bu adım yapılmazsa 4. adımda oluşturduğunuz Bütünleme Sınavına öğrenciler giremez !!!) 
 6. Sınav Sonuçlarının Excel Formatında İndirilmesi (2 dk 22 sn.) (Sınavlar tamamlandıktan sonra OBS'ye yüklemek için)

NOT: Lütfen tüm adımları tamamladıktan sonra sınavı önizlemeyi unutmayınız (Mevcut Sınava Soru Ekleme Videosunda bahsedilmiştir.)

 

Soru bankanızı, Vize, Final ve Bütünleme şeklinde Kategorilere ayırabilirsiniz. Dilerseniz bu kategorilerin altına zor, orta, kolay şeklinde alt kategoriler de oluşturabilirsiniz. Böylece sınavlarınızı oluşturduğunuzda dilediğiniz kategoriden dilediğiniz kadar soruyu rastgele tercih edebilirsiniz.

 

Dersinize aşağıdaki soru türlerinden soru ekleyebilirsiniz. FAKAT, eklediğiniz sorular SINAVA DEĞİL, sadece soru bankasına ekleneceğini unutmayınız! Oluşturduğunuz soruları sınavınıza eklemek için lütfen "Mevcut Sınava Soru Ekleme" adımını uygulayınız.

 

Bu videoda "Erişilebilirliği Sınırla" adımında bahsedilen GRUP butonu şuanda aktif görünmeyebilir. Bütünleme başvuruları tamamlandıktan sonra aktif olacaktır. O nedenle bütünleme sınavını  dilerseniz önceden oluşturabilir ve sınav başalama saatinden önce  "Sınavı Düzenle" seçeneği ile GRUP Kısıtlamasını daha sonra da tanımlayabilirsiniz. Burada dikkat edilmesi gereken konu; sınav başlama saatinden önce muhakkak Grup Kısıtlamasının tanımlanmış olmasıdır.

 • NOT: Öğrenme Yönetim Sisteminde sınavlarla ilgili aşağıdaki farklı seçeneklere ulaşmak için tıklayınız.
 • Doküman Yükleyerek Sınav Oluşturma (Uygulama, Proje, Ödev vb. Formatında Sınavlar için)
 • Bir Dersten Diğerine Soru Bankası, Sınav ve Etkinlik Kopyalama
 • Yazılı Sınavı Toplu Değerlendirme
 • Dersin Bilgisayara Yedeklenmesi ve Geri Yüklenmesi vb. 

 

Yayın Tarihi: 02/06/2023
Okunma Sayısı: 349