ÖYS Tanıtımları (Akademisyen)

Değerli Öğretim Elemanları,

İçinde bulunduğumuz zor zamanlarda sizlere kaliteli ve kesintisiz bir uzaktan öğretim deneyimi sunmak için kendimizi sürekli geliştiriyoruz. Sizin için kullanıcı dostu ve eğitim-öğretime dair ihtiyaçlarınızı hızlı bir şekilde giderebileceğiniz sistemleri araştırmaya, geliştirmeye ve uygulamaya devam ediyoruz.

Bu nedenle 2021 Bahar Yarıyılı Final ve Bütünleme sınavlarından itibaren geçerli olmak üzere “Öğrenme Yönetim Sistemimizi” sizler için yeniledik. Canlı derslerinizin, sınavlarınızın, ödevlerinizin, tüm ders materyallerinizin ve sınıf içi etkinliklerinizin tamamını “Yeni Öğrenme Yönetim Sistemi” yani oys.sdu.edu.tr üzerinden takip edebileceksiniz.

 

ÖN BİLGİLENDİRME !!!

Yeni Öğrenme Yönetim Sisteminde Sınav Oluşturmak için sizlere kısa videolar hazırladık. Bu videoları sırasıyla izlediğinizde sınavınız sorunsuz bir şekilde oluşacaktır.

Fakat! tüm soru türlerini kullanmadan hızlı bir sınav oluşturmak isterseniz mutlaka yapmanız gereken adımlar şu şekilde olacaktır:

  1. Soru bankanıza soru eklemek (2.-10. arası videolar izlenebilir)
  2. Sınav oluşturmak (11. Video’nun tamamı izlenmeli!)
  3. Mevcut sınava soru bankasından soru eklemek   (12. Videonun Tamamı İzlenmeli !!!) 
  4. Sınavı önizlemek (12. Video tamamı izlenmeli!)

 

Soru bankanızı, Vize, Final ve Bütünleme şeklinde Kategorilere ayırabilirsiniz. Dilerseniz bu kategorilerin altına zor, orta, kolay şeklinde alt kategoriler de oluşturabilirsiniz. Böylece sınavlarınızı oluşturduğunuzda dilediğiniz kategoriden dilediğiniz kadar soruyu rastgele tercih edebilirsiniz.

 

Dersinize aşağıdaki soru türlerinden soru ekleyebilirsiniz. FAKAT, eklediğiniz sorular SINAV DEĞİL, sadece soru bankasına ekleneceğini unutmayınız! Oluşturduğunuz soruları sınavınıza eklemek için lütfen "Mevcut Sınava Soru Ekleme" adımını uygulayınız.

‍‍

 

(Soru Bankası, Sınavlar vb. Etkinliklerin Başka Bir Öğreitm Elemanı ile Paylaşılması)

Bu video ile ÖYS'de hazırlamış olduğunuz Yazılı (klasik) türde sınavınızı topluca tek bir sayfadan notlandırabileceksiniz.

Yayın Tarihi: 27/05/2021
Okunma Sayısı: 18723